У 35-ту річницю «Чорнобиля» викладачка Марина Навальна поділиться дитячими спогадами про катастрофу - Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій

У 35-ту річницю «Чорнобиля» викладачка Марина Навальна поділиться дитячими спогадами про катастрофу

Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій > Анонс кафедри документознавства > У 35-ту річницю «Чорнобиля» викладачка Марина Навальна поділиться дитячими спогадами про катастрофу

Цьогоріч, 26-го квітня, минає 35 років, як на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа планетарного масштабу, яка є найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Відлуння цієї трагедії відчувається і зараз, а отже ми маємо гідно вшанувати тих, хто поклав своє життя або віддав своє здоров’я за те, щоб ми сьогодні могли спокійно жити і розбудовувати нашу власну державу.

Серед науково-педагогічних кадрів та співробітників університету-ровесника катастрофи теж є ті, хто не з книжок знає про цю трагедію, і хто переживав її особисто, перебуваючи близько до її горнила. Серед них і  докторка філологічних наук, професорка нашого університету Марина Навальна, яка народилася в селі Залісся Чорнобильського району Київської області. У 1986 році, коли їй з родиною довелося полишити рідну домівку, Марині Іванівні  було 15 років.

У день відзначення знакової річниці трагедії, 26 квітня 2021 року о 14:00 Ви матимете змогу почути про події страшного квітня 1986 року від безпосередньої учасниці тих подій у рамках онлайн-зустрічі з Мариною Іванівною на тему «Чорнобиль. Спогади дитинства». Трансляція відбуватиметься наживо на каналі соціально-гуманітарного відділу університету у YouTube та на його сторінці у Facebook.

Захід організовано cоціально-гуманітарним та навчально-науковим відділами університету й кафедрою документознавства та методики навчання факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Нагадаємо, що 26 квітня 26 квітня Україна вшанує пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи. Зокрема, до 35-х роковин Чорнобильської трагедії в університеті  відбудеться Всеукраїнський круглий стіл «35-ті роковини Чорнобильської катастрофи», а у рамках віртуальної виставки «Чорнобиль без права на забуття» буде презентовано відеоінтерв’ю з істориком-етнографом Людмилою Набок на тему «Стан пам’яток матеріальної культури в Чорнобильській зоні відчуження».

Прес-центр факультету

Перейти до вмісту