Кафедра документознавства провела круглий стіл в рамках ХІІ міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2021» - про що розповідали? - Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій

Кафедра документознавства провела круглий стіл в рамках ХІІ міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2021» – про що розповідали?

Факультет гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій > Новини кафедри документознавства та методики навчання > Кафедра документознавства провела круглий стіл в рамках ХІІ міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2021» – про що розповідали?

У період 26-28 травня 2021 року у столичному Палаці Спорту тривала робота головних подій освітньої галузі України – XІІ міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2021» та виставки освіти за кордоном «World Edu». Сумлінно не зраджуючи своїм славним традиціям, які розпочалися ще у 2007 році, наш університет теж був представлений там своїми профорієнтаційним та мистецьким стендами, відзначився проведенням круглих столів, які, зважаючи на епідеміологічну ситуацію в країні, відбувалися в он-лайні. Серед інших велика увага учасників зібрання була прикута до круглого столу втіленого кафедрою документознавства та методики навчання факультету гуманітарно-природничої освіти і соціальних технологій нашого університету на тему «Інтернаціоналізація вищої освіти України в умовах полікультурного світового простору: стан, проблеми, перспективи».

Співмодераторами та ключовими спікерами з боку сковородинівських організаторів були науково-педагогічні працівники кафедри документознавства та методики навчання: доктор філологічних наук, професор кафедри Марина Навальна; кандидат історичних наук, завідувачка та доцент кафедри Алла Зленко; кандидат історичних наук, доцент кафедри Олена Ісайкіна; кандидат історичних наук, доцент кафедри Денис Мірошніченко та кандидат історичних наук, доцент кафедри цифрових технологій навчання університету Василь Якуба.

Акцент роботи круглого столу базувався на академічній інтернаціоналізації, яка є одним із рушійних чинників реформ вищої освіти в Україні та світі. Відповідно до сучасних викликів країни розробляють та впроваджують національні стратегії інтернаціоналізації та мобільності.

Зважаючи на прагнення та намагання університетської спільноти до розвитку процесу інтернаціоналізації вищої освіти, обґрунтованою є розробка національної стратегії інтернаціоналізаційного процесу, що на сьогодні відсутня в Україні. Розбудова міжнародної діяльності закладами вищої освіти потребує не лише внутрішніх фінансових, організаційних та людських ресурсів, але й зовнішньої фінансової підтримки та ефективного управління. Відтак, постає необхідність удосконалення існуючих механізмів інтернаціоналізації вищої освіти України. Зокрема, посилення впливу процесів інтернаціоналізації на ефективність і міжнародну конкурентоспроможність університетів, внаслідок чого вони перетворюються на активних агентів світового ринку освітніх послуг; формування єдиного світового освітнього простору; вдосконалення освітніх технологій, виходу української освіти на світовий рівень; академічна мобільність як невід’ємна складова інтеграції України до сучасного європейського суспільства знань; розширення міжкультурних горизонтів через поширення й запозичення міжнародного досвіду.

Хоч в розвитку процесу інтернаціоналізації в Україні й постає низка завдань та проблем, які закладам вищої освіти доводиться вирішувати, але є й очевидні результати  цієї діяльності, якими спікери поділилися на прикладі нашого університету, який, у розвитку своєї міжнародної діяльності ДВНЗ дотримується принципів Концепції свого розвитку на 2021-2025 роки. Пріоритетними цілями такої роботи є інтеграція у європейський і світовий освітній простір, інтернаціоналізація науково-освітнього процесу, орієнтація на найкращий світовий досвід та практики.

Кафедра документознавства та методики навчання може сміливо говорити про те, що у плані міжнародної співпраці вона є однією з найактивніших в університеті. Зокрема, основними напрямами міжнародної співпраці членів кафедри є їхня участь у закордонних наукових конференціях та стажування за кордоном.

Не вдаючись у приклади загальновідомі спільноті нашого університету та його партнерів, можна сказати, що загалом міжнародна співпраця здійснюється на засадах партнерства, запровадження європейського виміру освіти, визначення європейських ідеалів і цілей, активізації інтеграційних процесів у освітній сфері, академічної мобільності, розвитку європейських програм і проектів.

З огляду на започатковані проєкти та укладені договори у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький педагогічний університет імені Григорія Сковороди» визначена перспектива до розвитку, оскільки домовлено про  співробітництво в таких сферах: обмін студентами, викладачами та дослідниками; обмін науковою та навчальною інформацією, документацією та публікаціями; спільними науково-дослідними програмами; спільними навчальними програмами; спільною організацією семінарів, впровадженням інноваційних методів навчання;  проведенням наукових стажувань; запровадженням спеціальних академічних програм; розробкою віртуальних навчальних моделей; обмін методологією, навчальними матеріалами, що представляє спільний інтерес.

ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» у постійному пошуку міжнародних партнерів, у процесі розробки нові спільні проєкти, які згодом будуть втілені.

А поки ми щиро радіємо тому, що Університет Григорія Сковороди в Переяславі помножив свою скарбничку перемог, адже, поза звичними для таких заходів дипломів «за активну участь» та подяки на адресу ректора, здобув гран-прі у номінації «Інновації у створенні й упровадженні системи дистанційного навчання в умовах сучасних викликів» та гран-прі у номінації «Вища освіта України». Крім того, наш заклад було нагороджено золотою медаллю у номінації «STEM-освіта: сучасні формати й практичні рішення від дошкільника до компетентного учня і студента».

 

Прес-центр кафедри документознавства

Перейти до вмісту