Міжнародна діяльність кафедри теорії і методики технологічної освіти і комп’ютерної графіки

Факультет технологічної і математичної освіти > Кафедри > Кафедра теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки > Міжнародна діяльність кафедри теорії і методики технологічної освіти і комп’ютерної графіки

Науково-педагогічний персонал кафедри теорії та методики технологічної освіти та компютерної графіки активно поєднує викладацьку роботу із науковою діяльністю, що сприяє підвищенню рівня ефективності навчального процесу, удосконаленню змісту навчання із урахуванням сучасного стану і тенденцій розвитку освіти, педагогічної творчої  діяльності, впровадженню передових форм навчально-методичного забезпечення підготовки фахівців технологічної освіти, покращенню методики викладання спецдисциплін тощо.

Метою міжнародної діяльності кафедри є пошук, вивчення і застосування кращого закордонного досвіду науково-дослідної та навчально-методичної роботи, розширення мобільності науково-педагогічних працівників і студентів, адаптація до європейських та світових стандартів із збереженням кращих напрацювань національної освіти, підвищення іміджу кафедри та університету в Україні та за її межами.

З 12.05.2022 по 13.05.2022 р. науково-педагогічні  працівники кафедри теорії і методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки разом зі здобувачами ОР  «Магістр»  сп. 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) прийняли участь в навчальних тренінгах та семінарах з вдосконалення цифрової компетентності та медіа грамотності для удосконалення фахової підготовки професорсько-викладацького та студентського складу університету, з метою розвитку стратегії інтернаціоналізації та підвищення якості вищої освіти.

Герасимчук В. П., Хищенко О.О.  з 22 жовтня по 15 грудня 2020 року проходили навчання по  курсу «Якість у вищій освіті» в рамках проекту «Трансформація педагогічних факультетів і педагогічних університетів для XXI. століття» (40 год.) Чехія (дистанційно). Основна мета навчання була зосереджена на ролі педагогічних факультетів та університетів у суспільстві, їхній науково-творчій діяльності; створенні умов для ефективної роботи наукових, педагогічних та інших співробітників; значенні співпраці зі школами, освітніми установами, роботодавцями; нових трендах в освіті педагогів та підвищенні успішності сучасного університету.

Щорічно викладачі кафедри (Юрженко В.В., Васенко В.В., та ін.) приймають участь в міжнародних конференціях присвячені пам’яті відомих  освітян в галузі технологічної та графічної освіти, а саме  міжнародній науково-практичній конференції пам’яті член-кореспондента НАПН України В.К. Сидоренка та міжнародній науково-практичній конференції пам’яті академіка Д.О. Тхоржевського де обговорюються  широке коло питань розвитку трудового навчання, креслення та технології, підготовки майбутніх учителів трудового навчання, технологій і креслення, вдосконалення теорії і методики допрофесійної і професійної підготовки молоді

У 2019 року викладачі кафедри приймали участь в закордонних конференціях, де неодноразово презентували свої наукові здобутки:

  • Problems and prospects of implementation of innovative research results.  м. Валлетта, Мальта;
  • Problèmes et perspectives d’introduction de la recherche scientifique innovante. м. Брюссель, Бельгія.

Участь викладача кафедри Васенка В. В. у ІV Міжнародному конгресі зі спеціальної педагогіки та психології «Педагог в інклюзивному просторі: траєкторія фахової самоактуалізації», відбувалося обговорення стратегічних питань реформування освіти дітей з особливими потребами, окреслення нових законодавчо-правових орієнтирів, презентація інноваційних освітніх технологій роботи з особливими дітьми в загальноосвітньому просторі в контексті реалізації концепції Нової української школи.

Хищенко О.О. викладач кафедри теорії та методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки  учасник Міжнародного проекту програми ЄС Erasmus + KA 2. №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP «Модернізація педагогічної вищої освіти з використанням інноваційних інструментів викладання – MoPED»

Васенко В. В., Великдан Ю.В., Вересоцька Н. І., та Пильтяй О.М. 22 листопада 2018 року були учасниками Міжнародного науково-практичного семінару  «Технології Sтем-Освіти на допомогу Новій Українській Школі»

Викладачі кафедри теорії там методики технологічної освіти постійно приймають участь в наступних міжнародних  конференціях:

  • Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні світові тенденції розвитку науки та інформаційних технологій»
  • Міжнародна науково-практичній конференції «Актуальні питання графічної підготовки: теорія, практика та шляхи розвитку»
  • Міжнародна науково-практична конференція «Людина та соціум: сучасні проблеми взаємодії (психологічні та педагогічні аспекти))»
  • Міжнародна науково-практична конференція « Професійне становлення особистості: проблеми і перспективи»
  • Міжнародна науково-практична конференція «Інформація та трансформації: концепції, проблеми, перспективи»
  • Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні світові тенденції розвитку науки та інформаційних технологій» та ін.

Пильтяй О.М., Вересоцька Н.І., Герасимчук В.П. взяли  участь у Міжнародній науково-практичній конференції  «Сучасна наука та освіта : самовизначення особистості в контексті євроінтеграції», яка відбулася на базі Варненського університету менеджменту (м. Варна-Добрич-Албена, Болгарія 25.06-06.07.2016 р.). У цьому ж університеті було підвищено рівень знання англійської мови та отримано сертифікат (Level B2).

Участь викладачів кафедри теорії та методики технологічної освіти та комп’ютерної графіки в 2018 -2019 р.р у міжнародних науково-практичних інтернет-конференціях:

  • Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Віртуальний освітній простір: психологічні проблеми»;
  • Міжнародна науково-практична онлайн-інтернет конференція, присвячена 100-річчю від дня народження І.Г. Ткаченка;
  • Міжнародна науково-практична інтернет-конференція: безпека життєдіяльності, екологія і охорона здоров’я дітей і молоді ХХІ сторіччя: сучасний стан, проблеми та перспективи;
  • Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасний стан науки»;
  • Міжнародна інтернет-конференція «Актуальні проблеми професійної підготовки майбутніх вчителів технологій та педагогів професійного навчання у вищих навчальних закладах»